kontakt: tel. +48 607 684 123 mail:biuro@szkolenia-pr.com.pl
Szkolenia PR, E-PR , Szkolenia Budownie Zespołu, Gry Szkoleniowe

EFEKTYWNA KOMUNIKACJA WEWNĄTRZ ORGANIZACJI

szkolenie komunikacja wewnetrzna

Program szkolenia EFEKTYWNA KOMUNIKACJA WEWNĄTRZ ORGANIZACJI

 Cel szkolenia:

  • Celem szkolenia jest przekazania najważniejszych kwestii dotyczących działań public relations w aspekcie komunikacji wewnętrznej w organizacji, zwrócenie uwagi uczestników na znaczenie budowania wizerunku organizacji (i samych siebie), jako wizytówki wizualnej firmy.
  • Szkolenie podczas którego, przedstawimy komunikacje wewnątrz organizacji jako skuteczne narzędzie zarządzania oraz zapoznamy uczestników szkolenia z technikami wewnętrznego PR.
  • Uczestnicy szkolenia opanują umiejętności wykorzystania wewnętrznego PR w budowaniu kultury organizacji i przeciwdziałaniu kryzysom wewnętrznym.
  • Poznanie nowoczesnych narzędzi efektywnej komunikacji wewnątrz organizacji.
  • Uzupełnię wiedzy i udoskonalenie umiejętności z zakresu zastosowania narzędzi PR służących budowaniu profesjonalnego wizerunku organizacji, a także kształtowaniu przychylnego nastawienia opinii publicznej do działań podejmowanych przez organizacji. Ponadto pozyskana wiedza umożliwi właściwą ocenę jakości informacji prasowej i użyteczności materiałów informacyjno-promocyjnych.

Korzyści ze szkolenia

Dla organizacji:

  • Pracownicy będą pewniejsi siebie w sytuacjach służbowych reprezentując instytucję
  • Instytucja będzie postrzegana, jako organizacja mająca pracowników na wyróżniającym się poziomie

Dla uczestników:

  • Poznają dobre praktyki wykorzystania PR
  • Zwrócą uwagę na swój styl prezentowania się w sytuacjach służbowych
  • Nabiorą wprawy i pewności siebie w sytuacjach komunikacji z mediami

Profil uczestnika szkolenia
Szkolenie jest dedykowane specjalistom PR oraz wszystkim osobom zainteresowanym doskonaleniem umiejętności PR związanych z efektywną komunikacją z mediami w sytuacjach kryzysowych.

O szkoleniu

Termin szkolenia otwartego: …zapytaj kiedy jest zaplanowane szkolenie otwarte
Miejsce: Kraków, Warszawa

Miejsce: Warszawa

Szkolenie zamknięte: …zapytaj o szkolenie w formie zamkniętej


Program szkolenia

I dzień / 8h

1. Wprowadzenie systemu komunikacji dopasowanej do struktur przedsiębiorstwa.
2. Przepływy informacji w organizacji-ich drożność i zagrożenia blokami komunikacyjnymi.
3. Grupy oddziaływania w organizacji-rola liderów i zarządzających w kształtowaniu opinii.
4. Efekty sprawnej komunikacji, stworzenie sprawnych procedur komunikacji.
5. Efektywne metody przekazywania informacji wewnątrz organizacji-organizacja przepływu informacji.
6. Public Realtions w sytuacji kryzysowej, czyli kiedy potrzeba jest sprawnej komunikacji wewnętrznej.
7. Tworzenie pozytywnego wizerunku organizacji przy współdziałaniu działu Public Relations.
8. Budowanie strategii komunikowania się z pracownikami i korzyści dla organizacji z zastosowania skutecznej komunikacji wewnętrznej.


Trener prowadzący szkolenia

URSZULA PODRAZA

Od kilkunastu lat zajmuje się komunikacją – najpierw jako dziennikarz Radia Kraków, później PR manager w Instytucie Książki, Międzynarodowym Centrum Kultury, Agencji Wenecja.

Jest trenerem i wykładowcą w kilku krakowskich uczelniach (m.in. UJ, UEK, WSE). Specjalizuje się w public relations instytucji publicznych, zarządzaniu kryzysem i działaniach public affairs.

Jedna z założycielek Stowarzyszenia Kraków PR, członek Rady Programowej TVP Kraków. Autorka licznych publikacji w prasie branżowej, a także poradnika „Współpraca z mediami”, powstałego we współpracy z IMGW, wyróżnionego nagrodą Ministra Środowiska oraz wydanej w 2009 r. książki „Kryzysowe public relations”.

Instytucje przeszkolone przez trenera: Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Obrony Narodowej, Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie , Prokuratura Okręgowa Gdańsk, Sąd Okręgowy w Krakowie , Sąd Najwyższy , Urząd Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Krakowie , Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Łodzi , Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Główny Urząd Górniczy, Uniwersytet Jagielloński.

Ponad to Urszula Podraza była doradcą Wojewody Małopolskiego w zakresie kontaktów z mediami i PR w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.


Przedstawiony program szkolenia został opracowany i przygotowany przez trenera: Urszulę Podrazę i za jej zgodą został udostępniony do oferty szkolenia otwartego organizowanego przez Szkolenia PR. Wszelkie kopiowanie programu bez zgody trenera zabronione.

Back to Top